Моллов бе официално отстранен от земеделския министър
Десислава Танева със съгласието на премиера
Бойко Борисов.
"Главата е отсечена, но опашката в БАБХ остава и ще генерира нов Моллов", заяви притесненията си собственикът на фирмата Аладин Харфан.
Именно за да срази окончателно корупцията в БАБХ, той ще иска среща с новия шеф на Агенцията, за да му предостави имената на всички служители, които уличава в рекет - главните експерти Румен Чакъров и Ерсин Ахмедов, пловдивските служители Николай Петров и Теодора Севова, както и още редица имена.
Харфан обеща, че за да защити името на фирмата си, ще въведе опция в сайта на "Аладин фуудс" всеки да гледа през камери, предаващи на живо, производствения процес на храните, които фирмата предлага.
Собственикът на "Аладин фуудс" увери, че ще търси по съдебен ред лична отговорност от Моллов за уронване престижа на фирмата. Той се надява и прокуратурата да уважи сигналите, подадени срещу бившия шеф на БАБХ и да го разследва, съди и осъди заедно с останалите служители, за които от фирмата имат съмнения в корумпираност.
Фирмата апелира и за законови промени, които да свързват ясно тежестта на разкритите от БАБХ нарушения с тежестта на налаганите санкции, за да се избегне възможността за злоупотреба с власт.
Към сигналите на "Аладин фуудс" се присъедини и Желю Ганчев, собственик на производство за детски храни и пюрета, както и шефът на асоциацията на млекопреработвателите Богдан Борисов. И двамата се ожалиха от управлението на Моллов, като Борисов изтъкна, че е внесъл в МЗХ редица сигнали от свои членове в страната за искана "такса спокойствие" от БАБХ.
"Аладин фуудс" пък алармираха, че кампанията срещу тях продължава и още в петък са имали нова проверка на документацията за последните четири месеца.
Протоколът от нея все още е без заключения и препоръки, но в предприятието се е появила нова проверка - този път за оценка на риска, оплака се ръководството. От фирмата се притесняват, че нарочно ще повишат нивото им на риск.