© | Най-добре платен от новите български евродепутати е бил лидерът на партия "България без цензура" (ББЦ) Николай Бареков. Докато работел за ТВ СЕДЕМ ЕАД, той вземал над 10 хил. евро бруто на месец.В "Балкан българска телевизия" ЕАД доходът му от заплата бил от 5001 евро до 10 хил. евро на месец. Това става ясно от декларациите на новите ни 17 пратеници в Европейския парламент.
С най-ниски месечни доходи били лидерът на младежкото ДПС Илхан Кючук, бившият столичен общински съветник и заместник-председателят на ВМРО Ангел Джамбазки, който замина за Брюксел от ББЦ, и известният като "Любимец 15" социалист Момчил Неков.
Кючюк печелел между 500 и 1000 евро като съветник към политическа партия и парламентарен секретар.
Джамбазки и Неков пропуснали да отбележат в коя графа по доход попадат. Вероятно защото били под 500 евро, каквато графа няма в декларациите.
Като старши експерт в Комисията за защита на личните данни Неков би трябвало да взема между 1000 и 2800 лв. на месец.
Джамбазки явно е диверсифицирал източниците си на пари - той получавал суми от фондация ВМРО, от Столичния общински съвет, от сдружение ВМРО и от ПП ВМРО-БНД.
Новите евродепутати и бивши депутати от ГЕРБ Томислав Дончев и Емил Радев са декларирали заплати в диапазона 1001-5000 евро. Ева Паунова, която бе съветник на евродепутатката Илиана Иванова, е в същата категория.
Досегашните членове на ЕП Мария Габриел, Андрей Ковачев, Владимир Уручев, Илияна Йотова, Светослав Малинов и Андрей Ковачев са посочили от 5001 до 10 000 евро.
Сергей Станишев и Георги Пирински вземали между 1001 и 5000 евро, както и колегите им ДПС Неджми Али и Искра Михайлова.
Източник: в. "Труд" |