Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
Хоган: Най-голямата пречка пред опростяването са прескриптивните правила
Автор: Екип на Ruse24.bg 16:20 / 19.06.2018Коментари (0)255
©
Най-голямата пречка пред опростяването са прескриптивните правила на европейско и на национално ниво. Това означава, че настоящият модел не проработи, така че трябва да се предприемат някакви действия, тъй като всички сме против това, което приехме през 2013 г. Нужна е промяна на модела. Това каза еврокомисар Фил Хоган по време на последния Съвет на ЕС по земеделие и рибарство в Брюксел, председателстван от България.
 
 
„Редица делегации засегнаха въпроса за условията и възможностите да адаптират програмите за местни условия. Озеленяването беше силно критикувано и редица от тях призоваха за повече гъвкавост. Решете обаче какво искате - строгост или гъвкавост, тъй като е необходимо да се постигне някакъв баланс между двете“, категоричен е Хоган.
 
Еврокомисарят открои някои съществени моменти в дискутираната рамка на новата Обща селскостопанска политика (ОСП) след 2020 г., касаеща зелените условия.
 
[news]
- По изискванията за екологична система ще трябва да се съобразим с различни стандарти. Относно разписването на правилата, ще се последва съществуващият подход. Тези стандарти ще са по-свободни от някои съществени изисквания, като конкретни цифрови прагове и други изисквания.
 
- По отношение на предварителните условия за екосъобразност. Тук ще имаме по-високо ниво на разписване на правилата, защото някои стандарти ще се променят. Фермерите ще трябва да прилагат ротация на реколтите, вместо да имат един тип реколта в даден момент и освен това ще се въведат нови изисквания - нови правила, свързани с пестицидите, използването на водата, торфените почви и т.н. 
 
„По екосхемите, схемите по Първи стълб ще се финансират изцяло от европейския бюджет, за разлика от тези по Втори стълб на ОСП. Поради административния механизъм по Първи стълб екосхемите ще трябва да подкрепят годишните ангажименти на фермерите, а не многогодишните. Иначе стопаните ще могат да сключват договори, за да прилагат определени практики за повече от 1 година.
 
При Втори стълб стойностите ще се основават на допълнителни разходи, в зависимост от конкретните практики и начина, по който държавите членки ще третират схемите по Първи стълб. Тоест, те ще могат да бъдат или като допълнителни добавки, или като компенсаторни плащания“, обясни Хоган.
 
 
© 2018 Всички права запазени. Позоваването на Фермер.БГ е задължително!






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
51-ото Народно събрание
Лудогорец в Лига Европа 2024/25
Газови доставки
Риск от чума по дребните преживни животни
Отношенията София-Скопие
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: