Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
Как се справят българските фирми в края на извънредната обстановка?
Автор: Екип Ruse24.bg 16:35 / 06.06.2020Коментари (0)471
©
В края на извънредната обстановка се оказва, че има и фирми, които са регистрирали по-висок оборот по времето на извънредното положение. Те обаче са по-скоро изключение. 

Станислав Кирилов е собственик на дигитална агенция, която създава уеб и мобилни приложения. Има 10 служители. 30% от клиентите му са български компании, 70% - чужди. Казва, че по време на извънредното положение, някои клиенти се почувствали несигурни да инвестират в подобни проекти. Други, решили да ги замразят, трети обаче, станали дори по-активни. Предимно швейцарски компании, където според Станислав, кризата не се усетила много. Благодарение на тях, успял не само да не работи на загуба, но да отчете дори по-висок оборот, информира Нова тв.

"Всичките служители, които бяха в офиса ги закарахме по домовете, с компютри, с всичко. Директно ги взехме и им казахме, че от понеделник си остават вкъщи. Не мисля, че имаше абсолютно никаква промяна по отношение на продуктивността и по качеството на работа. Всичко продължи по абсолютно нормален начин", казва Кирилов.

Фирмите като тази на Станислав обаче, са по-скоро изключение, казват от Асоциацията на индустриалния капитал. Мерките за борба с последиците от кризата с COVID-19  у нас, не били по-различни от тези в другите държави. В това число влизат мерки за запазване на заетостта по схемата 60 на 40, мерки за подпомагане на бизнеса в посока ликвидност и мерки за подпомагане на най-засегнатите граждани. Според председателя на Асоциацията, разликата между нас и останалите не идвала дори толкова от обема на помощта, колкото от структурата 60 на 40 и от още нещо.

"Тя закъсня като време за въвеждане. Беше въведена  в средата на април. Тя не можа да развие своя потенциал, защото тези пари, които са в голям размер – 1 милиард, ще стигнат поетапно в продължение на по-дълъг период. От този 1 милиард, към 2 юни 2020 година са изплатени 66 милиона лева", посочва Добрин Иванов - директор на Асоциацията на индустриалния капитал в България.

От тях са се възползвали 10% от предприятията, а това са малко над 10 000 фирми. В тях работят 5% от заетите в страната лица, тоест 157 000 души.






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Трима българи са задържани за шпионаж в полза на Русия във Великобрита
Влизането на България в Шенген
51-ото Народно събрание
Мигрантски натиск към България
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: