Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
Ксения, която уби децата си, с една дума пред съда "справедливост"
Автор: Екип Ruse24.bg 17:26 / 04.02.2025Коментари (0)291
© Булфото
Окръжен съд - София взе мярка за неотклонение "задържане под стража" на майката Ксения Плачкова, обвинена в убийството на двете си деца във Вакарел.

Съдебният състав прецени, че има достатъчно доказателства, които позволяват да се предположи, че обвиняемата е извършила престъплението. Дала е конкретни обяснения, които се подкрепят напълно от експертизите.

Съдебно-психологическа експертиза е показала, че жената е в дълбоко депресивно състояние с интензивни суицидни мисли, но не се посочва дали обвиняемата е вменяема. Обективните данни и логичността на нейните обяснения обаче позволяват да се направи изводът, че тя е могла да разбира свойството и значението на извършеното, посочи в определението си съдът. Освен това е налице и опасност да се укрие, която се извежда от тежестта на повдигнатото обвинение.

Определението подлежи на жалба и протест в 3-дневен срок. В случай на такива, делото е насрочено за 11 февруари пред Апелативен съд – София.

По искане на Софийска окръжна прокуратура съдът назначи и принудително настаняване за 30 дни в психиатричното отделение на МВР болница, за да бъде извършено задълбочено изследване на обвиняемата

Още по темата: общо новини по темата: 20
05.02.2025 »
04.02.2025 »
04.02.2025 »
04.02.2025 »
04.02.2025 »
03.02.2025 »
предишна страница [ 1/4 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Виж още:
Актуални теми
Секретна операция: Задържаха известен диригент за присвояване на много пари
Вторият мандат на Доналд Тръмп
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Бюджет 2025
Предаване "Цветовете на Пловдив"
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: