Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
Политически анализатор: Борисов си упражнява чувството за хумор, когато казва, че е тъжен и опасен
Автор: Екип Ruse24.bg 19:19 / 08.03.2025Коментари (0)364
© NOVA
"Геополитическата позиция на премиера е проевропейска, а на президента е постсъветска. Мир в Украйна, в смисъла на "мир", може да има, ако Русия се върне в границите си. Това сега е капитулация, опакована в по-меки думи." Това каза политическият анализатор Георги Харизанов. Според анализатора Доналд Тръмп е пристигнал в края на кървав конфликт и опитва да форсира много бързо някакво решение. Харизанов подчерта, че преди това три години никой не си е мръднал пръста, включително Европа.

По отношение на търсенето на решения, Георги Харизанов каза, че Бойко Борисов е изразил позиция, подобна на Джорджа Мелони - да се организира среща на високо равнище с участието на Европа и САЩ и това е най-правилният път по неговото мнение. Смята, че позиционирането на Джорджа Мелони е най-доброто възможно, защото тя е харесвана в Америка.

По отношение на вътрешнополитическите въпроси Харизанов каза, че Борисов си упражнява чувството за хумор, когато казва, че е тъжен и опасен. По отношение на "Демокрация, права и свободи – ДПС" Харизанов каза, че това е формация, която е родена в период на оцеляване и може да има хора, които са помогнали тогава и сега искат нещо, но добави, че само гадае. "Ако има бухалка и някой трябва да я демонтира, то г-н Аталай е сред хората, които са я инсталирали. Трябва да бъде по-скромен и по-обран.", каза Харизанов пред NOVA по повод думите на депутата от "Демокрация, права и свободи – ДПС" Рамадан Аталай.

Харизанов смята, че плаващи мнозинства ще има и занапред, смяната в т.нар. регулатори е абсолютно наложителна от много време, но фрагментацията на парламента пречи. Във връзка с повторното преброяване на бюлетини той каза: "Десет нови народни представители не може да предизвикат тектонични сътресения."

Още по темата: общо новини по темата: 986
10.03.2025 »
10.03.2025 »
09.03.2025 »
09.03.2025 »
09.03.2025 »
08.03.2025 »
предишна страница [ 1/165 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Издирват младеж от Кула, близки подозират тежко престъпление
Кабинетът "Желязков"
Отношенията София-Скопие
Катастрофи в България
Газови доставки
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: