Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Агро
Проф. Пламен Панайотов: Съдебна реформа може да бъде осъществена при редовно правителство с пълен мандат
Автор: Екип Ruse24.bg 11:10 / 10.05.2023Коментари (0)339
©
Целият словесен шум не допринася, за да може да бъде проведено разследването. Образувано е наказателно производство и професионалният подход предполага разследването да приключи и едва тогава да се правят съответни коментари. Така  бившият вицепремиер, преподавател по наказателно право в СУ проф. Пламен Панайотов коментира по БНТ събитията около случая "Гешев" . Според него, на този етап да се говори за оставки е преждевременно.

По думите му, що се отнася по същество до съдебната реформа - необходим е един по-различен подход.

"Една същинска съдебна реформа, каквато безспорно е необходима, означава на първо място да се идентифицират дефицитите в правораздаването, да се види как тези дефицити на законово ниво могат да бъдат преодолени и едва тогава да се правят предложения за структурни и персонални промени на високите нива в магистратурите."

Панайотов е категоричен, че промени трябва да има и на конституционно ниво. Подчерта също, че всичко това може да бъде осъществено при редовно правителство с пълен мандат, за да е ясно кой ще поеме политическата отговорност.

Още по темата: общо новини по темата: 872
21.06.2023 »
10.06.2023 »
10.06.2023 »
08.06.2023 »
07.06.2023 »
07.06.2023 »
предишна страница [ 1/146 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Издирват младеж от Кула, близки подозират тежко престъпление
Изграждане на Национална детска болница в София
Забраняват телефоните по време на час
Парламентарни избори октомври 2024 г.
Енергийна криза
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: