Посланикът е бил извикан в МВнР за разяснения относно цитираните от Анадолската агенция и възпроизведени от български медии твърдения на вицепремиера на Република Турция Бекир Боздаг, че "Турция ще си върне собствеността върху османските архитектурни произведения в България". Посланикът на Република Турция заяви, цитиран от пресцентъра на българското Външно министерство, че вицепремиерът Боздаг не е правил подобни твърдения по време на посещението си в България.
По повод състоялата се тържествена вечеря ифтар в Пловдив, на която е присъствал и президентът на България Росен Плевнелиев, от МВнР твърдят, че ведомството не е било информирано за състава на поканените гости, но, заедно с други компетентни ведомства, съдействало за осигуряване на всички необходими мерки за сигурност по време на посещението на турския вицепремиер.
Българската страна изразила обаче удовлетворение, че Бекир Боздаг е провел среща с вицепремиера и министър на правосъдието Зинаида Златанова от протоколен характер. На нея са били обсъдени въпроси, свързани с политическия диалог, икономическото сътрудничество, енергийната област и туризма от взаимен интерес.
На срещата между Руси Иванов и посланик Арамаз е била коментирана темата за опазването на недвижимото културно наследство. Било отбелязано, че подписаната през март 2012 г. двустранна програма за периода 2012-2016, включваща конкретни ангажименти на двете страни в тази област, още не е ратифицирана от Република Турция, за да влезе програмата в сила.
На срещата са били посочени и някои нерешени въпроси, сред които взаимни имуществени и социални претенции, в т.ч. и въпросът за обезщетение за имотите на бежанците от Източна Тракия и Мала Азия и по-нататъшното връщане на т.нар. Екзархийски имоти на Фондацията на българските православни църкви.
В заключение двете страни са стигнали до общия извод, че българо-турските отношения са пример за връзки между добри съседи, съюзници в НАТО и партньори.