Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Кино и филми
Културни
Личности
Музика
Кулинарни
Кардиолог с ценни съвети как да направим прехода от студ към топло
©
"Пролетната умора се натрупва през останалите сезони, когато е било по-често тъмно и сме по-депресирани и стресирани. Обикновено през зимата излизаме по тъмно и се прибираме по тъмно, което влияе на цялостното ни усещане за света", обясни кардиологът д-р Танер Шахин.

Докато мине пролетта и ще сме се адаптирали и би трябвало да сме готови за лятото, уточни експертът. 

Той добави, че температурните амплитуди са особено опасни за хронично болните, за тези със сърдечно-съдови заболявания, сърдечна недостатъчност и исхемична болест.

"Обикновено от зимата към лятото трябва някои лекарства да се намалят или да се спрат, защото започва да спада кръвното налягане, отделно губим течности с това", каза пред bTV кардиологът.

Експертът посъветва и хората да се движат много с малко спорт, да приемат много течности от сутринта и да се хранят балансирано.

Той уточни, че преяждането води не само до затлъстяване, но и до възпалителни процеси в организма.

Д-р Шахин препоръча и да не се прекалява с добавки и хапчета за отслабване без консултация със специалист.

При мен идват хора след много консумация на чай за отслабване или стероиди, обясни кардиологът.






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Февруари 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
Актуални теми
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Интеграцията на Западните Балкани в ЕС
Попълване на регулатори
Световна черна хроника
България и Войната в Украйна
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: