Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Кино и филми
Културни
Личности
Музика
Кулинарни
Пристрастяването към работното място крие сериозни опасности 
Автор: Екип Ruse24.bg 20:39 / 10.10.2024Коментари (0)980
©
В днешната забързана корпоративна среда предизвикателствата пред психичното здраве стават все по-видими, тъй като бизнесите по целия свят, започват да признават острата нужда от психично благополучие на работното място. Докато стресът, безпокойството и прегарянето често са най-обсъжданите теми, има по-дълбок проблем, който често остава незабелязан - пристрастяването. Независимо дали става въпрос за зависимост от наркотици, алкохол или психоактивни вещества като тютюна, пристрастяването често съществува успоредно с проблемите на психичното здраве, създавайки сложен цикъл от емоционален стрес.

Темата за Деня на психичното здраве за 2024 г. "Време е да дадем приоритет на психичното здраве на работното място“ призовава за спешен размисъл върху това как тези двойни предизвикателства психичното здраве и пристрастяването засягат милиони служители, обяснява The Health Site. Важно е да разберете, че пристрастяването не е свързано само с употребата на вещества, но е необходим по-фокусиран подход за справяне с психологическите задействания, които го поддържат, особено в среди, където стресът е широко разпространен.

Пристрастяването на работното място е неотложна грижа, като много служители се борят мълчаливо. Проучване на 3995 служители през 2022 г. от глобална организация за професионални услуги установи, че 80% от работната сила съобщава за психични проблеми, включително злоупотреба с вещества. Натискът на работното място често кара служителите да разчитат на алкохол или тютюн, за да се отпуснат, като някои се обръщат към по-тежки лекарства, за да се справят.

Стигмата, свързана с търсенето на помощ, често забавя лечението и влошава резултатите от психичното здраве. Ако не се обърне внимание, пристрастяването не само влияе върху благосъстоянието на хората, но може да намали производителността, да увеличи отсъствията от работа и да създаде токсична работна среда.

Пристрастяването и психичното здраве са дълбоко преплетени. Хората, които се борят с разстройство, свързано с употребата на вещества, независимо дали става дума за наркотици, алкохол или тютюн, често се сблъскват с основни психични състояния като депресия, тревожност, посттравматично стресово разстройство (ПТСР), биполярно разстройство, разстройство с дефицит на вниманието/хиперактивност (ADHD), обсесивно -компулсивно разстройство (ОКР), за да назовем само няколко.

Тези проблеми с психичното здраве често се влошават от изискванията на работното място, което води до порочен кръг, в който хората често се самолекуват с вещества, за да се справят, само за да се окажат в капана на зависимостта.






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Мигрантски натиск към България
Протестиращи нападнаха директора на Народния театър
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Катастрофи в България
Строежът на АМ "Хемус"
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: