Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Други
Кино и филми
Културни
Личности
Музика
Кулинарни
Прожектират "Двадесети век" на Бертолучи на две части
Автор: Екип Ruse24.bg 08:00 / 07.01.2010Коментари (0)514
Филмът на Бернардо Бертолучи „Двадесети век" ще бъде представен в две части - днес и утре, съобщиха от Клуба на дейците на културата. Това се налага заради петчасовата продължителност на италианската филмова копродукция. Началният час и на двете прожекции е 18.00 ч., в салона на КДК.

Още с излизането си филмът „Двадесети век" се превръща в шедьовър. Действието започва през 1901 година в деня на смъртта на композитора Джузепе Верди. Проследява се паралелното житейско развитие и път на двамата главни герои на филма - Алфредо (Робърт Де Ниро) и Олмо (Жерар Депардийо) - двама души, които са родени в Италия по това време, в един район, но в различни семейства с оглед на социалния контраст в двата края на спектъра - богат, беден.

Филмът показва живота им в Италия на фона на историческите събития и развитието на социалните идеологии и движения по това време, в съчетание с промените на обществените нагласи в страната през първата половина на 20 век.






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!
ИЗПРАТИ НОВИНА
Актуални теми
Хороскоп за деня
Парламентарни избори октомври 2024 г.
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Енергийна криза
51-ото Народно събрание
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Статистика: