Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Русе
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Бизнес
Други
Институции
Криминални
Общество
Опустошителни бури и торнадо в САЩ: Тръмп изпрати Националната гвардия, тъй като броят на загиналите Арканзас се увеличава
Автор: Екип Ruse24.bg 14:48 / 17.03.2025Коментари (1)233
©
Президентът на САЩ Доналд Тръмп изпрати Националната гвардия в Арканзас, за да подкрепи местните власти при справянето с последиците от торнадото и бурите, които се разразиха през уикенда

"Активно наблюдаваме силните торнада и бури, които засегнаха много южни и средно-западни щати. (...) Националната гвардия е разположена в Арканзас, а моята администрация е готова да окаже съдействие на щатските и общинските власти, които помагат на своите общности да се възстановят от щетите“, заяви Тръмп в текста на изявлението, разпространено от Белия дом.

Поредица от опустошителни торнада и бури връхлетяха американския Юг и Средния Запад миналия петък и събота.

По данни на американските медии най-малко 37 души са загинали в Мисури, Арканзас, Тексас, Оклахома, Канзас, Алабама и Мисисипи.

Така в Канзас прахови бури, причинени от силни ветрове, доведоха до сблъсъка на повече от 70 автомобила на магистрала, а торнада преминаха през Мисури, в Арканзас и други щати стотици хиляди хора останаха без електричество.

По предварителни данни в засегнатите щати са регистрирани общо 557 бури в петък и 135 в събота, като 32 бури в петък и 34 в събота са преминали в торнадо.

Както отбелязва NBC, сега се очаква бурите да се изместят на изток, като сега заплашват западната част на Пенсилвания, Флорида и Северна Каролина.

Още по темата: общо новини по темата: 948
17.03.2025 »
17.03.2025 »
16.03.2025 »
15.03.2025 »
14.03.2025 »
14.03.2025 »
предишна страница [ 1/158 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
сега очаквам да прати гвардията и в кокошарниците - четох,че имат недостиг на яйца!
Коментарите са на публикуващите ги. Ruse24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.
ИЗПРАТИ НОВИНА
« Март 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Пожар в дискотека в Македония, има много загинали
Футбол - други
Попълване на регулатори
Български национален отбор по футбол
Задържаха двама, причинили смърт на животни по особено жесток начин
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Русе и региона.
e-mail:
Анкета
Ще почивате ли идната зима?
Да, в България
Да, в чужбина
Не
Не съм решил/а още

РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 49 49 24

novini@ruse24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Русенци във facebook
RSS за новините
Статистика: