Предвижда се почистване на пространството, пребоядисване на пейките и детските съоръжения, засаждане на нови растения и други.
"Община Русе подкрепя тази инициатива, тъй като тя се вписва съвсем естествено в Общинския годишен план за младежта с нестандартното си звучене, иновативни идеи и екоинициативи", каза на пресконференцията директорът на Дирекция "Култура и образование" Ирена Петрова.
Тя заяви, че целият кметски екип застава зад подобни начинания, които ще доведат до облагородяване на градската среда и заяви готовността на Общината да подпомага реализирането им и в бъдеще.
Проектът ОКей - да се погрижим за Русенския кей предвижда и кампания за "осиновяване" на определени зони от кея (градинки, дървета, площадки). Идеята е наред с грижата за съответната зона, младежите да имат възможност да общуват и да обменят идеи. Четири частни лица и организации вече са заявили интерес към кампанията. Всяка "осиновена" зона ще бъде обозначена с табелка, посочваща хората или организацията, които се грижат за нея.
Участниците в инициативата ще получат ековалута, наречена от авторите на проекта майтрейо ("приятелство" от санскрит).
Тя ще се използва за посещения в ателиета по йога, бойни изкуства, народни танци, фотография, рисуване и др., както и за отстъпки в различни магазини и заведения. Ателиетата ще се ръководят от доброволци и ще продължат през целия месец септември.
Проектът ОКей - да се погрижим за Русенския кей се реализира в подкрепа на кандидатурата на Русе за Европейска столица на културата през 2019г.