Волейболният Дунав взе трета поредна победа след 3:1 над Миньор
Автор: Екип Ruse24.bg 15:06 / 08.02.2010Коментари (0)332
© Ruse24.bg
Трета поредна победа записа мъжкият волейболен отбор на Дунав. Този път жертва на дунавци бе отборът на Миньор (Перник). Това бе и първата победа за Дунав, като гост през този сезон.

Възпитаниците на Божидар Колев започнаха по великолепен начин и премазаха домакините с 25:12 в първия гейм. През втората част само се затвърди превъзходството на русенци и резултатът стана 2:0 след 25:19. В третия гейм настъпи леко отпускане в редиците на дунавци и въпреки, че успяха да стопят разлика от 5 точки (19:24 в полза на домакините) за 24:24 в края на гейма, перничани спечелиха с 25:27 тази част. В последната част русенци имаха предимство от 2-3 точки, но Миньор стопи аванса за 24:23. Силите им обаче не стигнаха за нещо повече и така Дунав спечели мача с 3:1, след 25:23 в последния четвърти гейм.

Дунав игра в състав: Красимир Миронов (капитан), Цанко Цанков, Радослав Пенев, Георги Чалъков, Дамян Петров, Антон Стаменов и либеро Виктор Петрво, като резерва се включи и Ангел Павлов.