Волейболният Дунав с драматична загуба от Калиакра
Автор: Екип Ruse24.bg 11:19 / 14.02.2010Коментари (0)532
© Ruse24.bg
Отборите на Дунав (Русе) и Калиакра (Каварна) изиграха един атрактивен, емоционален и драматичен мач от Висшата лига, в който момчетата на Божидар Колев загубиха у дома с 2:3 (19:25, 27:25, 13:25, 26:24, 14:16).

В първия гейм до втората техническа почивка мачът вървеше точка за точка. След нея капитанът на Калиакра Петър Узунов направи серия от сервиси и затвори гейма при 19:25. Добро включване направи младият състезател от Дунав Ангел Павлов, който си извоюва титулярно място в следващите геймове.

Във втория гейм Дунав поведе с 6:1, но добрите атаки на Узунов и посрещача Димитър Иванов обърнаха резултата - 14:16 при втората техническа почивка. Въпреки това, Дунав прояви повече въображение и характер и взе гейма с 27:25.

В третатата част превес имаха гостите и взеха гейма убедително с 12:25. При резултат 11:5 за Дунав жълт картон получи Виктор Петров от домакините.

Интересен и вълнуващ бе четвъртият гейм. Спортен дух демонстрираха момчетата и от двата отбора и играта вървеше точка за точка. При 17:13 за домакините с жълт картон бе наказан и Константин Михайлов от Калиакра. Центърът на Дунав Радослав Пенев направи няколко успешни атаки и тази част завърши при 26:24 за Дунав. В гейма отново видяхме атрактивни отигравания на диагонала Цанко Цанков.

В началото на тайбрека домакините поведоха след две успешни блокади и една атака на Антон Стаменов. След смянята на полетата геймът продължи точка за точка, но гостите надделяха с резултат 14:16.