Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Овергаз победи Дунав 2007
Автор: Екип Ruse24.bg 14:34 / 01.03.2010Коментари (0)342
© Ruse24.bg
Овергаз победи Дунав 2007 като домакин в мач от 10-тия кръг на мъжката А група. Срещата, която се проведе в столичната зала „Христо Ботев", премина под пълния контрол на домакините. Те поддържаха голяма преднина през цялата й продължителност и нямаха проблеми до самия край на мача, като се поздравиха с петата си поредна победа в групата при резултат 87-73. До момента момчетата на Янко Янчев имат 9 успеха и само едно поражение, а русенци имат 5 победи и 4 загуби, но и мач по-малко.

Сблъсъкът започна неприятно за гостите от Русе още в първите секунди. Двамата основни играчи на тима - Ивайло Касабов и Владимир Николов извършиха лични нарушения в първата атака. Баскетболистите на Овергаз пък веднага се възползваха от възможностите си и бързо поведоха с 9-2. Те продължаваха да увеличават аванса си бързо и след края на частта той вече беше двуцифрен - 23-13.

Дунав 2007 започна силно втората четвърт, отбелязвайки 5 точки, което намали разликата на 5 точки. Домакините обаче отговориха светкавично със серия от 11-0, която пречупи противника. Техният аванс вече беше 16 точки, а до паузата оставаха 5 минути и половина. Следващите атаки на Овергаз отново бяха успешни и преднината на отбора мина 20-точковата граница, а резултатът след първото полувреме беше 51-29 и предвещаваше изхода от двубоя.

През следващата част Овергаз продължаваше да увеличава аванса си, играейки стабилно и спокойно, а за Дунав 2007 моментни прояви имаха Иван Николов, Ивайло Касабов и Владимир Николов. Разликата след частта вече беше достигнала 26 точки при 72-46, а столичани си осигуриха спокойно доиграване на мача.

През последните 10 минути обаче момчетата на треньора Янчев допуснаха отпускане и гостите се възползваха от това. Те имаха контрол над играта, но разликата беше прекалено голяма, за да извършат обрат. Надеждите им угаснаха напълно след излизането на Ивайло Касабов за 5 лични нарушения. В оставащите минути срещата бе доиграна, а крайният резултат от нея е 87-73.

За победителите най-резултатен беше Венцислав Петков с 19 точки, към които добави и 8 асистенции и 4 борби. 17 точки и 5 овладени топки добави Михаил Танев, а с 11 се отчете Красимир Георгиев.

За Дунав 2007 Иван Николов завърши с 23 точки и 8 борби. Със 17 точки се отчете Калоян Костов, 16 добави Владимир Николов, а Касабов наниза 15 точки.

В следващия кръг от А група Овергаз ще гостува на Берое на 7-ми март (неделя) от 18.30 часа. В същия ден от 17.30 Дунав 2007 има ново трудно гостуване, този път на Видабаскет.

Източник: bulgarianbasket.com