Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Дунав 2007 излезе сам на четвърто място в А група
Автор: Екип Ruse24.bg 13:01 / 23.03.2010Коментари (0)331
© Ruse24.bg
Дунав 2007 победи Сливен с 82-67 в битката за четвъртото място в мъжката А група. Русенци поведоха от самото начало и водеха до края на мача. Така те вече са с победа повече от Сливен (баланс 8-4 срещ 7-5), а до края ще се борят и да се придвижат по-напред в класирането.

Дунав дръпна в началото с 5-1, а по-късно стана и 15-9. След това преднината стигна и до 8 точки, а първата част завърши 26-18. В началото на втората част и двата отбора не можеха да си вкарат, а първи отбелязаха гостите. След това домакините вкараха 6 поредни точки и разликата за първи път стана двуцифрена, 30-20. Веднага след това сливналии пък направиха серия от 7-0 и преднината на русенци стана едва 3. До края на първото полувреме Дунав 2007 продължи да води и то приключи 39-31.

Срещата бе решена през третата част. Русенци започнаха много силно и преднината им растеше. Тя бързо мина 10-те точки, а и след това продължи да се покачва. Малко преди края на третата част тя стигна до 20 точки, 65-45, а до края на частта гостите вкараха 3 точки за 65-48. Така през последните десет минути двата отбора играеха по-спокойно, тъй като победителят бе ясен. Разликата в един момент бе стигнала до 12 точки, но за повече гостите нямаха сили и Дунав 2007 излезе победител.

С 23 точки, 10 асистенции и 6 борби Ивайло Касабов бе най-добър за победителите. Иван Николов вкара 14 точки, а Калоян Костов 13.

За гостите от Сливен с 15 точки се отчете Емил Бинев. Андреан Илчев пък завърши с 12 точки и 9 борби, а 11 вкара Милен Димитров.

В следващия кръг Дунав 2007 ще гостува на Спортист в Своге, докати Сливен ще домакинства на Видабаскет.

Източник: bulgarianbasket.com