Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Спортисти с увреждания от Русе участваха на Държавното първенство по спортна стрелба
Автор: Екип Ruse24.bg 13:04 / 19.10.2023Коментари (0)254
©
Русенският клуб "Олимп – спортът е равнопоставен“ се представи достойно на Държавното първенство по спортна стрелба за хора с увреждания, което се проведе на 18 октомври в Пловдив. Русенските участници в него бяха Лора Иванова и Алкан Далкаран.

Лора е с трайни увреждания на долните крайници, а от 3 години се бори с рак на гърдата, вследствие на което лявата и ръка е обездвижена. С много подготовка и воля, тя успя да завоюва пето място в категорията SH1 за жени, като спечели 75 точки.

Алкан е в мъжката група за хора с увреждане на долните крайници. За пореден път той представи достойно Русе, завоюва 55 точки и се класира на престижното 11-то място.

Двамата параспортисти вече са в Русе и се готвят за участие в останалите състезания до края на годината, съобщи Dunavmost.com.

СК "Олимп – спортът е равнопоставен“ е благодарен на Теодор Тодоров от СК по стрелба "Дунав“ за подкрепата и съвместната работа, за която има уверение, че ще продължи.