Спортните новини: Днес (5) | Вчера (1)
16-годишна русенка сътвори фурор в Пловдив
Автор: Екип Ruse24.bg 21:02Коментари (0)86
© СКТМ
Един сребърен и два бронзови медала спечели 16-годишната русенка Анита Петкова на Държавното отборно и индивидуално първенство по тенис на маса за младежи и девойки до 21 години в Пловдив.

Възпитаничката на Спортен клуб "Дунав" и Ученическата спортна школа в Русе отстъпи на полуфинала в индивидуалната надпревара от шампионката Цветелина Георгиева. На двойки при девойките в тандем с Дея Милтанова бе спряна на същата фаза отново от представители на Юнак Ардино - Цветелина Георгиева / Сиделя Мутлу. При смесените двойки Анита стигна до финала заедно със Стефан Димитров от Марек Дигеста спорт Дупница.

"Трите медала от това първенство показват израстването на Петкова, тъй като тя е само на 16 години“, коментира наставникът ѝ Петър Петров.

Той разясни, че на младата състезателка ѝ предстоят участия с националния отбор в Косово и Унгария, както и със женския отбор на Дунав.

По-рано тази година, още преди да навърши 16 години, тя спечели 17-то издание на турнира "Олимпийски надежди“ в Албена в конкуренцията на 16 от най-добрите девойки до 19 години у нас.