Дунав удари Монтана, играе финал с Лукойл
Автор: Екип Ruse24.bg 11:13 / 13.02.2011Коментари (0)324
© Ruse24.bg
Дунав 8806 и Лукойл Нефтохимик ще играят на финала в турнира за Купата на България при жените днес. В по-завързания полуфинал вчера баскетболистките на Дунав, които защитават трофея от миналата година, се справиха с домакина на турнира Монтана 2003. Състезателките на Георги Божков измъкнаха победата със 78:74 след продължение, а в края на редовното време резултатът бе 70:70.

Баскетболистките на Монтана имаха шанс да вземат мача, но секунди преди сирената Минкова направи пропуск от наказателната линия. Все пак Агнеса Дойчинова спаси домакините и прати мача в продължение. В него Дунав стегна защитата и Монтана не успя да вкара кош в продължение на 2 мин.

Най-резултатна за Дунав бе Латаша Байърс с 21 т. За Монтана Дойчинова завърши с 25.

В първия полуфинал пък Лукойл Нефтохимик се справи с Левски - 64:58. Сините поведоха с 14 точки в края на първата част, но след това шампионките успяха да обърнат. През второто полувреме мачът вървеше точка за точка, но в крайна сметка баскетболистките на Петко Маринов взеха победата и ще играят срещу Дунав от 16,00 ч. в зала "Младост" в Монтана днес.

На трибуните се появи заместник-министърът на физическото възпитание и спорта Иван Ценов, който изгледа мачовете в компанията на шефа на баскетболната федерация Михаил Михов и кмета на Монтана Златко Живков.