Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Дунав се наложи с 3:2 над Виктория Волей във финалния турнир
Автор: Екип Ruse24.bg 12:13 / 12.03.2011Коментари (0)481
© Ruse24.bg
Мъжкият волейболен отбор на Дунав (Русе) започна с много трудна победа във финалния турнир на Висшата лига, на който е домакин. Русенци успяха да победят много драматично Виктория Волей с 3:2 (25:17, 25:20, 23:25, 23:25, 15:9) във втория мач от първия ден на турнира.

Най-полезен за победителите бе Антон Стаменов с 26 точки (3 блока, 1 ас и 51% ефективност в атака), а Радослав Пенев добави 18 точки (7 блока и 79% ефективност в атака) за домакините. За пловдичани влезлият като резерва във втория гейм Спас Байрев се отчете със 17 точки (2 блока, 2 аса и 48% ефективност в атака).

В първата среща за деня Ботев (Луковит) победи Хайстер Волей-ЛТУ с 3:1 гейма и на практика спечели първото място във Висшата лига и право на участие в Суперлигата през следващия сезон. Утре на турнира Виктория Волей играе с Ботев от 16:00 часа, а Дунав среща Хайстер от 18:00 часа.

Източник: sportal.bg

Русе е домакин на държавния турнир по скокове на батут "Купа Северна България"