Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Дунав 8806 загуби първия полуфинален, Алан и Кордова със сериозни травми
Автор: Екип Ruse24.bg 09:42 / 01.04.2011Коментари (0)565
© Ruse24.bg
Баскетболистките на "Дунав 8806" загубиха 68:88 при гостуването си на "Лукойл Нефтохимик" в първия полуфинален плейоф в дамската НБЛ.

Срещата бе изключително равностойна в първите 30 минути и вървеше кош за кош с чести смени на водачеството. Решаващи за загубата на русенските момичета се оказа последната четвърт. След като още в началото на втората част заради контузия в глезена играта напусна Шарел Алън, през последните 10 минути наставникът Георги Божков трябваше да се лиши от още една от основните си състезателки - Катя Кордова, която пострада при сблъсък със състезателка на "Лукойл". Бургазлийки не пропуснаха да се възползват от ситуацията и до последния съдийски сигнал успяха да натрупат солидна преднина.

Най-резултатна за "Дунав" беше Христина Минкова, която завърши с 19 точки, 16 добави Катя Кордова, а 14 - Зорница Костова. За домакините от Бургас ДеТрина Уайт завърши с дабъл дабъл от 19 точки и 12 спечелени борби, 19 точки вкара и другата американка в отбора - Тамара Боуи.

Така "Лукойл Нефтохимик" поведе с 1-0 победи в серията, следващия мач е довечера от 18 часа, отново в Бургас.

Източник: ruse-news.com

Русе е домакин на държавния турнир по скокове на батут "Купа Северна България"