"Дунав" надви "Силистра" с два гола на резервата Каптиев
Автор: Екип Ruse24.bg 11:53 / 20.08.2012Коментари (0)1394
©
"Дунав" Русе постигна измъчена, но заслужена, победа срещу коравите гости. Дунавци започнаха мача с териториално превъзходство, което доведе през първата част само до една греда на Валентинов. Всички останали опити за нещо по-опасно пред вратаря Иван Димитров бяха отбивани от защитата му или русенци не намираха най-вярното решение в атака. Павлин Тодоров също можеше да открие, но не засече центриране на метри от голлинията, пращайки топката с глава в аут.

Така при 0:0 дойде почивката, след която домакините усилиха натиска си, но и увеличиха пропуските - на Валентинов, Тодоров и компания липсваше и шанс, и хладнокръвие, в завършващата фаза. За капак силистренци можеха да поведат, но рефлексът на Пламен Сашев спаси "Дунав" от чист гол.

Всичко сякаш работеше против нашите, за да дойде времето за смени. Борислав Богомилов пусна Росен Каптиев в 62-тата минута на мястото на Ковачганев и в 74-тата след центриране отдясно от пряк свободен удар "осмицата" на "Дунав" засече топката с глава неспасяемо за вратаря в горния му десен ъгъл - 1:0. Голът окрили "сините" и много бързо последва втори - след шут, Димитров спаси, но Каптиев бе наблизо и просто довкара топката за успокоителното 2:0.

Валентинов пропусна да направи победата класическа, но след последния съдийски сигнал феновете аплодираха него и съотборниците му за добрата им игра в дебютния мач. Следващата седмица, на 26 август, дунавци гостуват на "Бенковски" в Бяла.