Аристон потъна в Дунава, Русе е син!
Автор: Екип Ruse24.bg 08:24 / 24.09.2012Коментари (0)1376
©
"Дунав" взе измъчен успех над градския съперник.

През първата четвъртина на мача двата отбора играха нервно и накъсано, по-опасните атаки обаче бяха пред Пламен Сашев, който се завърна след контузия. Аристонци дори уцелиха греда с шут отдалеч и пропуснаха още удобни ситуации за отбелязване на гол. С приближаването на паузата дунавци успокоиха играта си и заредиха опасности пред Дянков. Най-чистото положение пропиля рожденикът Росен Каптиев, който, след отлично центриране, от 10 метра заби топката в земята и тя прехвърли вратата в аут. Също така поради засада беше отменен негов гол. Така се стигна до 38-мата минута, когато левият външен полузащитник Кяшиф Фахрединов бе най-съобразителен в пеналта и засече с глава центриране отдясно на нашата атака - 1:0!

През вторите 45 минути домакините продължиха да търсят гола, но или защитата на "Дунав" бе безпогрешна, или играчите в черни екипи бяха припряни. Не малка роля в тази минути изигра и късметът на дунавци - нова греда и няколко опасни шута на Димов, Караосман и компания профучаха на сантиметри от страничните стълбове. Отговорът на "Дунав" бяха 2-3 контраатаки с основно действащо лице Фахрединов, но до 100%-ови положения не се стигна. Междувременно Каптиев напусна и бе заменен от Тодоров.

В даденото 3-минутно продължение "Аристон" не успя да упражни натиск, дори нашите имаха шанс за гол след корнер. Като цяло реферите се справиха с мача, за което заслуга имаха двата отбора. Изключение от това могат да бъдат няколко засади и нарушения.

Основно действащо звено извън терена бе многобройната, над 100 души, агитка на "Дунав". Подкрепата бе от първата до последната минута с всички възможни средства. Въпреки че липсваха прегради между сектора за гости и терена, до сериозни проблеми с охраната или трети лица не се стигна.

Задължително трябва да похвалим целия тим на "Дунав" за играта му, за себераздаването и за борбата за всяка топка. Блестящо завръщане под рамката на Сашев - спаси редица положения, намесваше се умело при центриранията и спорните топки, като даде и необходимата сигурност на защитниците пред себе си. Фахрединов вкара дебютния си гол за новия отбор в най-дългоочаквания мач за полусезона. Също така в познатата си роля на подавач бе непрестанна заплаха за защитата на "Аристон".

Състави:

Аристон - Дянков, Г. Иванов, Жечев, Панов, Николов, Юмер, Тодоров, Димов, Генов, Караосман, Систов /рез. - Й. Иванов, Върбанов, Александров, Кирилов, Балчев, Кабаев/

Дунав - Сашев, Неделчев, Джелилов, Б. Иванов, Парашкевов, Атанасов, Венков, И. Иванов, Фахрединов, Валентинов, Каптиев /рез. - Ангелов - вратар, Тодоров, Веселинов, Ковачганев, Денчев/

Съдия: Цветан Кръстев (Варна)

Източник: fcdunav.com