Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
Дунав победи Две могили в Сливо поле
Автор: Екип Ruse24.bg 10:08 / 04.02.2013Коментари (0)1260
©
Съставът на "Дунав", воден от Диян Божилов, победи с 2:0 тима на "Две могили" в първи контролен мач от зимната си подготовка.

Срещата се състоя на стадиона в доскорошното село, отстоящо на 20-ина километра от Русе, пред около 50 зрители, и започна с подчертано териториално преимущество на дунавци, които играха с бели екипи. Въпреки надмощието им, опасни положения пред вратаря на "Две могили" липсваха в първия половин час. Едва в края на полувремето, първо с удар на Венков с глава над гредата след корнер, и в 44-тата минута с две стопроцентови положения, дунавци показаха добри идеи в нападение. Ударите на Валентинов и Росен Каптиев обаче бяха отбити от вратаря на "сините" в този мач.

Втората част продължи с играта на една врата и най-сетне по-класният отбор поведе. В 55-тата минута след нарушение близко до аутлинията отдясно на нашата атака бе отсъден непряк свободен удар. Керчев центрира точно на главата на Николай Иванов, който бе застанал на втора греда, за да насочи топката в обратния ъгъл - 1:0. 10 минути по-късно Владимир Каптиев бе съборен в наказателното от централен бранител и реферът Ивелин Занев отсъди дузпа. Най-опитният на терена в този момент, Мартин Керчев, вкара без проблеми за 2:0.

До края трябва да се отбележи само гредата след самостоятелен пробив на Илия Ковачганев. Така приключи първата контролна среща на "Дунав". Най-хубавото е, че този мач поне се игра, макар и на тежък терен, и че завърши без контузии. Сега планът за подготовка предвижда лагери край морето между 4 и 11 февруари на север и между 14 и 23 февруари на юг. Първите контроли от тази поредица ще са, както вече ви съобщихме, със "Суворово", "Калиакра" и "Спартак" (Варна). Седмица след втория лагер стартира и шампионатът.

Стартов състав: 33. Пламен Сашев - 5. Борислав Иванов, 3. Георги Кр. Георгиев, 23. Теодор Кирчев, 2. Николай Илиев - 4. Валентин Валентинов, 11. Диян Димов (кап.), 15. Даниел Венков, 10. Ивайло Иванов, 14. Кяшиф Фахрединов - 8. Росен Каптиев

Второ полувреме: 1. Радосвет Христов - 20. Мартин Цирков, 18. Аднян Джелилов, 23. Теодор Кирчев, 2. Николай Илиев - 21. Владимир Каптиев, 6. Живко Парашкевов (кап.), 19. Александър Атанасов, 7. Ковачганев - 17. Мартин Керчев, 22. Николай Иванов (в мача не взе участие единствено третият вратар Александър Ангелов. На стадиона бе и новият помощник на Диян Божилов - треньорът на вратарите Костадин Костадинов)

Източник: fcdunav.com