Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Дунав 2007 допусна обрат от Тракийския университет
Автор: Екип Ruse24.bg 11:32 / 04.02.2013Коментари (0)259
© Ruse24.bg
Тракийският университет изоставаше 37 минути в първия си мач за годината, но обърна Дунав 2007 и го победи със 108-105. Старозагорци бяха гости на съперника си и изоставаха с цели 17 точки само 14 минути преди края на мача, но огромна серия ги върна в мача и те съумяха да го изведат до победа. В момента Тракийският университет има 5 победи и 3 загуби и е в четворката на временното класиране, а Дунав 2007 е шести с 2 успеха и 6 поражения.

След като поведоха още в първите минути, домакините от Русе поддържаха преднина, макар и малка, през цялата първа част на мача. Отборите играеха кош за кош и през по-голямата част от втората десетка, а русенци водеха с 1-2 точки. Тяхна серия от 12-2 в края на полувремето го изведе напред при 55-44. С убедителна игра русенци направиха преднината си 17 точки, а времето до края беше малко повече от 13 минути. Тогава Тракийският университет направи серия от 16-3 в своя полза и се върна в мача, изоставайки само с 4 точки след 30 минути.

Резултатът беше в полза на Дунав 2007 до 3 минути и 20 секунди преди сирената, когато гостите. Междувременно старозагорци бяха в нова голяма серия - 17-2, която бързо им даде двуцифрена преднина. Драмата се запази до края, след като при оставащи 3 секунди домакините свалиха разликата само на 2 точки, но не успяха да извършат обрат.

Старозагорци показаха точен мерник от тройката - 10/22 (45%), а съперникът вкара 10/27 (37%). Тракийският университет предизвика много нарушения на съперника и това доведе до цели 48 опита от наказателната линия, от които тимът вкара 30. Русенци стреляха 34 пъти от линията и реализираха 19 точки от там. Дунав 2007 спечели борбата под коша с 18, но съперникът му отне 11 топки повече.

Георги Бързаков бе над всички за победителите с 33 точки (6/10 от тройката). 22 точки наниза Мартин Раднев, а със 17 и 6 отнети топки се отчете Планимир Дафинов.

За русенци най-резултатни с по 24 точки бяха Янко Янков (11 борби, 6 асистенции) и Андреан Иванов (5 борби). Николай Николов пък завърши с дабъл дабъл от 19 точки и 13 борби.

В следващия кръг Тракийският университет посреща лидера в класирането Спартак Капитол, а Дунав 2007 ще бъде домакин на Видабаскет в "дунавско" дерби.

Източник: bgbasket.com