Дунав не прости на Черноморец
Автор: Екип Ruse24.bg 09:21 / 18.03.2013Коментари (0)1074
© fcdunav.com
"Дунав" спечели категорично край морето с 3:0 срещу "Чернономорец" Бяла.

"Дунав" стартира мача в състав: Пламен Сашев - Мартин Цирков, Георги Георгиев, Стоян Георгиев, Николай Илиев - Виктор Митев (официален дебют), Диян Димов (капитан), Борислав Бориславов, Кяшиф Фахрединов - Владимир Каптиев, Росен Каптиев.

Сред резерви бяха записани Радосвет Христов, Теодор Кирчев, Илия Ковачганев, Даниел Венков, Николай Иванов, Валентин Валентинов и Ивайло Иванов.

За успокоение на русенския щаб резултатът бе открит рано - след центриране от ъглов удар в 15-ата минута топката бе свалена с глава и Росен Каптиев я засече със странична ножица за 0:1.

Гостите бяха и отборът, който водеше играта. Статуквото се запази до края на първата част. "Дунав" атакуваше повече, а пред вратаря Сашев липсваха опасни положения. Домакините се опитваха да рушат играта, подкрепяни на моменти от варненската съдийска тройка.

В 60-ата минута русенци вкараха и втория си гол, но голмайстор стана играч на домакините, който засече кълбото в собствената си врата. Росен Каптиев отбеляза за 3:0 в 75-ата минута след пас на брат си и мачът бе решен окончателно в полза на "Дунав".

През втората част Диян Божилов извърши трите си смени, пускайки Ивайло Иванов вместо Виктор Митев, Ковачганев вместо Фахрединов, а Кирчев замени Гошо Георгиев.

Футболистите на Диян Божилов бяха подкрепяни от 50-ина фенове, които пристигнаха още около 12 на обяд в морското градче. Един от тях дори се изкъпа в Черно море.