Два юбилейни турнира по волейбол се проведоха в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 15:30 / 02.06.2013Коментари (0)652
©
10-ти юбилеен турнир по волейбол за мъже и 10-ти юбилеен турнир по плажен волейбол за жени се проведоха на 31 май и 1 юни в Русе. Организатори на надпреварата бяха Община Русе, съвместно със сдружение СНЦ "Русе волей клуб". Състезанията преминаха под егидата на кмета Пламен Стоилов.

Турнирът по волейбол за мъже стартира на 31 май в спортната зала на Русенския университет и продължи и на 1 юни. Турнирът по плажен волейбол за жени се проведе на 1 юни в спортен комплекс "Олимпия".

В надпреварата при мъжете участваха 4 отбора: "Русе
©
волей клуб", "Арда" - Кърджали, "Етър" - Велико Търново и Русенски университет. Те се класираха съответно на първо, второ, трето и четвърто място. При дамите също се включиха 4 отбора - два на "Русе волей клуб", "Врабчо" - Русе и Русенски университет. Първата и третата позиция заеха състезателките от "Русе волей клуб", на второ място са "Врабчо" - Русе. Четвърти остана отборът на Русенския университет.

Победителите в надпреварите получиха наградите си от зам.-кмета по хуманитарни дейности на Община Русе Иван Григоров.

Русе е домакин на държавния турнир по скокове на батут "Купа Северна България"