В Русе се проведе кръг от Третата ученическа спортна олимпиада
Автор: Екип Ruse24.bg 15:30 / 11.05.2008Коментари (0)287
Второто градско състезание от Третата ученическа спортна олимпиада GLOBUL START се проведе от 10 часа на Градски стадион в град Русе. Мотото на инициативата е „Шампионите тръгват от училище", а неин почетен председател - световната рекордьорка и олимпийска шампионка в дисциплината скок на височина - Стефка Костадинова.

В официалната церемония по награждаването на първите регионални победители в олимпиадата GLOBUL START 2008 участие взеха Блага Найденова, началник отдел образование и култура община Русе, Евгени Игнатов, председател на комисията за младежта и спорта към общински съвет град Русе и представители на GLOBUL.

Шампиони при най-малките - трети-четвърти клас станаха Рая Георгиева и Евгени Пенчев.

За първото място във втора възрастова група - пети-шести клас, се пребориха Радостина Стоянова и Жулиен Агопиян.
При най-големите - седми-осми клас, най-добри резултати показаха Анабела Драгослав и Емил Иванов.

Шампионите получиха много подаръци и лакомства от партньора на инициативата NESTLE. Награди спечелиха и училищата, на които победителите са възпитаници - стрийтбол табла.

Съорганизатори на GLOBUL START са Министерството на образованието и науката, Държавната агенция за младежта и спорта, Българската асоциация „Спорт за всички" и общините - домакини, в които се провеждат регионалните състезания.
Останалите градски състезания ще се проведат на следните дати: Сливен -13 май, Стара Загора - 14 май, Бургас - 20 май, Варна - 21 май, Пловдив - 23 май, София - 30 и 31 май. Националният финал на Ученическата спортна олимпиада GLOBUL START ще се проведе през на 27 септември на Националния стадион „Васил Левски".

GLOBUL START е дългосрочна социална инициатива на компанията, която работи за  подобряване на общото физическо състояние и здравето на българските деца. Тя е първата масова извънучилищна програма, основана върху подготовката, която децата получават в училище. Състезанията отговарят на задължително покриваните от тях дисциплини в часовете по физическо възпитание и спорт - пробягване на къса дистанция, пробягване на дълга дистанция, скок на дължина от място с двата крака, хвърляне на плътна топка.