Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Аристон падна драматично от Добруджа
Автор: Екип Ruse24.bg 14:50 / 19.05.2008Коментари (0)369
© bgsupporters.net
Двата най-стойностни тима в първенството на североизточната В група "Добруджа" и "Аристон" изиграха един от най-добрите мачове в тази група за сезона. През първата част гостите от Русе бяха по-активни и заслужено се оттеглиха на почивка с гол аванс, благодарение на попадението на Беадир Беадиров в 33 мин.

През второто полувреме добруджанци излязаха преобразени и натискът им даде резултат. В 58 мин. Георги Костадинов довкара топката след изстрел на Иво Георгив за да изравни резултата. Голмайсторът веднага отиде да сподели радостта си с агитката на "Добруджа". Добричлии достигнаха до пълен обрат в 69 мин. Гола на победата вкара с майсторско изпълнение на пряк свободен удар бранителят Николай Илиев, който за пореден път демонстрира реализаторските си умения. До края "Аристон" опита да упражни натиск в търсене на изравняването, но добрата игра на отбраната и вратаря Николай Радомиров не позволиха това да се случи.

Агитката на "Добруджа" издигна в този мач трансперант, адресиран към кмета на Добрич, който гласеше "Г-жо Николова, А група не е лукс". С него феновете изразиха своето отношение към отговора, който получиха от общината във връзка с бъдещето на ПФК "Добруджа" АД.

Тази загуба отдалечи Аристон от второто място в класирането на североизточната "В" група. Русенци са на 11 точки от втория - Черноморец Балчик, които победиха трудно Шабла с 3:2. Четири кръга преди края Аристон имат само теоретични шансове да завършат на второ място, което минава през задължителна победа в дербито с Черноморец в Балчик на 25 май.