Мария Мицова се качи 6 места напред в ранглистата
Автор: Екип Ruse24.bg 09:59 / 27.09.2013Коментари (0)257
©
Мария Мицова се качи 6 места напред в ранглистата за младежи и девойки до 19 г. за Европа по Бадминтон. Русенската състезателка на клуб "Приста" вече е на пето място. В челото отново е българка и това е Стефани Стоева. На второ място е Делфин Ланзак от Франция, а на трето - Мая Павлинич от Хърватска. Четвърта, точно преди Мария, се нареди рускинята Виктория Дергунова.

Успехът на Мицова стана възможен след доброто й представяне на международния турнир за младежи и девойки до 19 г., който се проведе от 20 - 22 септември 2013 гр. Херстал, Белгия. В него взеха участие общо 106 състезателя от 16 държави: България, Индия, Индонезия, Белгия, Германия, Мексико, Австралия, Франция, Холандия, Шотландия, Швийцария, Словения, Турция, Англия, Хърватия и Португалия.

Мария Мицова участва само в индивидуалната надпревара. На осмина финал срещна Yaelle Hoyaux от Франция, която победи с два гейма 21:10 и 24:22, на четвърт финал победи Luise Heim от Германия с контрагейм с резултат 13:21 24:22 и 21:19. На полуфинал се срещна с англичанката Ira Banerjee, от която загуби и се класира на трето място.

В момента Мицова е на престижен турнир в Швейцария, което е част от подготовката й за младежката Олимпиада догодина.