Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
Ученик от ОУ "Любен Каравелов" спечели ученическото първенство по шахмат
Автор: Екип Ruse24.bg 11:47 / 04.11.2013Коментари (0)258
Изключително голям бе интересът към проведеното по повод Деня на народните будители в Регионална библиотека "Любен Каравелов" - Русе ученическо първенство по шахмат. То бе организирано по инициатива на Управителния съвет на Шахматен клуб "Дунав 1931", съвместно с Русенската библиотека.

Състезанието бе отворено за участие за всички русенски деца. В него се включиха момичета и момчета от предучилищна възраст до 7-и клас. Най-малкият участник бе петгодишната Елена Иванова от ЦДГ "Здравец" в Русе.
По-голяма част от децата бяха от ОУ "Иван Вазов", където ШК "Дунав 1931" е създал своя база с таланти. Имаше и възпитаници на ОУ "Любен Каравелов", СОУ "Христо Ботев", СОУПНЕ "Фридрих Шилер", СОУЕЕ "Св. Константин-Кирил Философ" и МГ "Баба Тонка".

19 момчета и 4 момичета играха в шест кръга по Швейцарска система, като контролата позволяваше 20 минути на състезател, до завършване на партията.

Калоян Тодор от ОУ "Любен Каравелов" спечели първо място и златен медал в генералното класиране. Второ място със сребърен медал заe Радослав Нейков от СОУЕЕ "Свети Константин-Кирил Философ", а третата позиция и бронзов медал бяха за Диляна Иванова, предучилищна възраст.

Във възрастовата група до 3-и клас първо място бе присъдено на Диляна Иванова, второ място - на Станислав Ботев от ОУ "Иван Вазов", а трето и четвърто място, с еднакъв брой точки, заеха Константин Стоилов от СОУ "Христо Ботев" и Валери Нечев от СОУПНЕ "Фридрих Шилер". В класирането от 4-и до 7-и клас трето място спечели Ива Гавраилова от ОУ "Любен Каравелов".

За всички състезатели, освен грамоти от ШК "Дунав 1931", имаше и насърчителни предметни награди, предоставени от домакините.

Русе е домакин на държавния турнир по скокове на батут "Купа Северна България"