"Дунав 8806“ разгроми лидера "Монтана 2003“ в Русе
Автор: Екип Ruse24.bg 10:57 / 20.12.2013Коментари (0)1007
"Дунав 8806" победи "Монтана 2003" с 97:69 (28:15, 19:14, 26:24, 24:16) в мач от 11-ия кръг на Националната баскетболна лига при жените. "Сините феи" не дадоха много шансове на лидера във временното класиране и го надиграха категорично в залата в русенския квартал "Здравец" за седмия си успех в първенството.

Преди началото на срещата заместник-кметът на Русе Свилен Иванов бе отличен от Българската федерация по бокс за приноса му към развитието на този спорт в града. Той получи почетна димлома и статуетка от членът на УС на БФБокс и изпълнителен директор на БК "Русе" Илия Сяров.

Капитанът на дунавки Зорница Костова даде началото на двубоя с тройка в първите секунди. Последва серия от 6:0 за гостите, но русенският тим обърна отново. 6 минути след началото на мача таблото показваше 17:8, а краят на първата част дойде при 28:15 за домакините. Лошата новина бе травмата, която получи още в тази четвърт националката Жаклин Златанова, извадила я от игра до края на срещата.

Втората четвърт започна с кош на Милена Томова за отбора от Северозапада, но малко повече от 3 минути след това таблото показваше 37:17 за момичетата на Георги Божков. На почивката двата състава се оттеглиха при 47:29 - 18 точки преднина за "сините феи".

След подновяването на играта "Дунав 8806" продължи да диктува развоя на игралното поле. Русенският аванс стигна в един момент до 26 точки за 66:40. В края на третата четвърт все пак монтанки закръглиха разликата на 20 точки за 73:53 в полза на домакините.

До края дунавки доиграха спокойно срещата. Те дори увеличиха преднината си и стигнаха до успеха с 97:69 в своя полза. Така шампионките продължават да върят уверено към първото място във временното класиране и защита на златните медали в първенството от последните два сезона.

Шанте Еванс бе над всички с 32 точки и 8 борби. По 17 точки отбелязаха Радостина Димитрова и Виолина Кочева.

За гостите най-резултатна бе Олена Самбурска с 24 точки.