Дунав и Бенковски завършиха 1:1 в контрола
Автор: Екип Ruse24.bg 10:15 / 20.01.2014Коментари (0)398
©
"Дунав" (Русе) и "Бенковски" (Бяла) не се победиха в първата си контрола от подготовката за пролетния дял. Гостите са водачи в СИ В-група, докато дунавци ще търсят запазване на мястото си в Б-група. Целта на старши-треньора Самир Мъстънов бе да провери качествата на новодошлите играчи.

"Воеводите" откриха в 17-ата минута след пробив отляво и шут в близкия ъгъл дело на Пламен Балчев. Вратарят Радосвет Христов определено не се намеси по най-добрия начин - 0:1. Дунавци изравниха в средата на втората част, когато излезе чисто нова единадесеторка, в която местата си запазиха само Христов и Крачунов. Автор на гола с плътен шут извън пеналта стана Христо Кирев.

Ето и съставите на двата отбора:

"Дунав" Русе - първо полувреме: Радосвет Христов, Павлин Иванов, Александър Александров, Стефан Крачунов, Ивелин Аладжов, Ивайло Цветанов, Анжело Йорданов, Владимир Бахъров, Димитър Коларов, Ивайло Лазаров, Иван Площаков

второ полувреме: Радосвет Христов, Димитър Мичков, Иван Каракостов, Христо Кирев, Мартин Иванов, Александър Георгиев, Костадин Кафтанов, Ангел Здравчев, Кристиян Петков, Стоил Николов, Веселин Василев

"Бенковски": Мартин Милонов, Огнян Брайнов, Борислав Джарнавлиев, Дамян Дамянов, Ивайло Лазаров, Пламен Божанов, Борислав Иванов, Ивайло Иванов, Пламен Балчев, Трифон Атанасов, Айгун Османов (Юсмен Кадир, Денис Нешков, Ивайло Цветков, Николай Иванов, Робърт Ленарт).

Срещата се игра при отлични за средата на януари условия, а близо 200 верни привърженици на "Дунав" я гледаха от секторите над тунела.