Спортните новини: Днес (0) | Вчера (2)
УНСС отстрани Дунав за Купата на България при мъжете
Автор: Екип Ruse24.bg 09:23 / 23.01.2014Коментари (0)514
© BGvolleyball.com
Мъжкият отбор на УНСС (София) надигра като домакин Дунав (Русе) с 3:2 (25:18, 23:25, 21:25, 25:18, 15:4 ) в мач от първия кръг на Купата на България, игран в столичната зала Икономист.

С този успех икономистите, които се подвизават във втората група - Висшата лига отстраниха русенци, които са в елита - Суперлигата на България. Така тимът на УНСС продължава напред във втората фаза на турнира, която ще бъде на 4 февруари, и в която ще се включат останалите отбори от Суперлигата.

Още от началото на мача домакините дадоха заявка, че ще се борят за крайната победа, като започнаха много стабилно в първата част. Превъзходството им стигна до там, че взеха преднина от 7 точки, като поведоха съперника с 19:12. Натрупаната разликата бе достатъчна и икономистите затвориха първата част в своя полза. В следващите два гейма русенци успяха да направят корекции и на свой ред диктуваха играта, като това им позволи да спечелят частите и да поведат с 2:1. Вместо обаче да продължат възходящата линия настъпи срив в техните редици, като това позволи на икономистите да се върнат в играта и да докарай мача до тайбрек.

В петата решителна част домакините направо сразиха гостите, като с насочен начален удар разстроиха посрещането на съперника и поведоха ударно с 3:0 и 6:1. Разликата се оказа непосилна за силите на русенци, като икономистите запазиха хъса си докрай и спечелиха мача, оставяйки съперника на 4 точки.