"Дунав 8806“ не намери място на финала за Купата
Автор: Екип Ruse24.bg 10:54 / 08.03.2014Коментари (0)1312
©
За първи път от 2007 година насам нито един от двата финалиста в турнира за Купата на България по баскетбол при жените няма да е "Дунав" от Русе. "Сините феи" отстъпиха на "Монтана 2003" с 66:68 (25:21, 13:19, 17:18, 11:10) в полуфинала на надпреварата и пропуснаха да се класират за седми пореден път на финала.

Първата точка в мача дойде след стрелба от наказателен удар на Радостина Димитрова близо минута и половина след началото. В началото дунавки, водени от своя капитан Зорница Костова и вдъхновени от заглушителната подкрепа на своите фенове по трибуните на Двореца на културата и спорта "Васил Левски" във Велико Търново, играеха по-добре.

Монтанки обаче не им позволиха да се откъснат с много напред. Така след 10 минути игра таблото показваше 25:21 за момичетата на Георги Божков.

През следващата четвърт играта продължи при подобен ритъм. След няколко грешни отигравания на "сините феи" обаче резултатът постепенно бе изравнен. Монтанки успяха дори поведат с 5 точки малко преди почивката. Тройка на Виолина Кочева обаче намали до 40:38 за тима на Николай Боруков.

След почивката играта вървеше кош за кош. Двата отбора продължиха преследването и тактическото надлъгване. Нито един от тях не успя да се откъсне сериозно напред, за което допринесоха и многото грешни решения в атака. Така 10 минути преди края носителките на трофея през последните 4 години отстъпваха с 3 точки за 55:58.

Русенският състав отново поведе в началото на последната четвърт след 5 поредни точки в коша на съперника. Последва обаче нов обрат. Равенството все пак бе най-често срещаният резултат до края. В последните си атаки дунавки така и не намериха верния път към противниковия кош и отстъпиха с крайното 66:68.

В другия полуфинал "Хасково 2012" надделя над "Левски" с 81:70 след продължение.