"Дунав 8806″ пребори "Монтана 2003″ в малкия финал за Купата
Автор: Екип Ruse24.bg 09:04 / 02.03.2015Коментари (0)1118
©
"Дунав 8806″ победи "Монтана 2003″ със 76:64 (21:19, 25:13, 17:20, 13:12) в мача за третото място от турнира за Купата на България. Двубоят се игра в зала "Бойчо Брънзов" в Бургас.

"Сините феи", които са 4-кратен носител на трофея, започнаха по-добре и диктуваха темпото още от началото. Те дръпнаха с 8 точки за по-малко от 4 минути, но монтанки не се дадоха и намалиха изоставането си само до 2 точки в края на първата част за 19:21.

С по-добра игра до почивката все пак момичетата на Георги Божков направиха разликата в своя полза 14 точки за 46:32 на полувремето.

Силната им серия продължи и в първите минути на третата четвърт. Те дръпнаха с 19 точки за 54:35 само няколко минути след подновяването на играта. Миналогодишният носител на трофея обаче отново намали 10 минути преди края вече изоставаше само с 11 точки за 52:63.

Последната част бе равностойна, а дунавки не позволиха на съперника да се доближи достатъчно, за да помисли за обрат и победиха със 76:64.

Така след 6 поредни финала и 4 златни отличия русенският състав стана трети в турнира за втора поредна година.

За победителките капитанът Зорница Костова записа 18 точки, 8 борби и 8 асистенции. Жаклин Златанова се отчете със 17 точки и 9 борби, а 15 точки и 9 борби добави Кристина Сантяго. За "Монтана 2003″ най-резултатна бе бившата дунавка Даниела Петева със 17 точки, а Христина Иванова вкара 12 точки.