Бенковски бие в дербито на Бяла
Автор: Екип Ruse24.bg 08:29 / 11.09.2008Коментари (0)392
© Ruse24.bg
Бенковски (Бяла) удари Черноморец (Бяла) с 2:0 в дербито на Североизточната "В" група и се укрепи начело в класирането. Дербито се игра пред близо 1000 гръмогласни фенове въпреки работния ден, те приветстваха победата с мощен одобрителен рев. В 33-ата минута Пламен Иванов изпълни перфектно пряк свободен удар и откри резултата. След почивката домакините удвоиха набързо. В 48-ата мин резервата Славомир Илиев навърза защитата на гостите и с техничен удар по земя матира вратаря Добромир Господинов за 2:0. След петия пореден успех Бенковски се утвърди на лидерската позиция в групата.

- Доволен съм от целия отбор. Отлична игра. Срещнаха се два добри отбора, но ние за пореден път доказахме, че заслужено сме на първо място - коментира президентът на Бенковски Бисер Белчев.

Другият претендент за "Б" група Орловец победи безпроблемно Аристон също с 2:0. И двата гола отбеляза централният нападател Веселин Живков. Той бе точен във 2-ата мин след фаул и в 60-ата. Домакините можеха да спечелят с още по-голям резултат, но пропуски на Атанас Стефанов и Тодор Данков им попречиха. Гостите удариха две греди чрез капитана си Борислав Дяков и Генади Иванов.

Източник: в. "7 дни спорт"