Дунав Еконт с убедителна победа над Славия
Автор: Екип Ruse24.bg 10:29 / 19.10.2008Коментари (0)300
Шампионките от Дунав Еконт спечелиха убедително срещу Славия с 85:48 (24:21, 19:11, 25:11, 17:5) в мач от III кръг на шампионата при жените. Най-резултатна за победителките беше Даниел Пейдж с 22 точки, Наталия Топалова наниза 16 точки, а Анна Римпова приключи с 12. Теодора Петрова вкара 15 точки, Горецова завърши с 8 точки, а Илиева 7 при поражението на "белите".

Русенският отбор започна мача с различна стартова петица в сравнение със срещата с Монтана 2003 от първия кръг. Първата четвърт премина с крехка преднина на Дунав Еконт - 24:21, при която се открои преобладаващата игра в Славия на националката Теодора Петрова. В първите 5 минути от втората четвърт Дунав Еконт постигна разлика от 7 точки, която постепенно нарастна на 11 за 43:32 на почивката.

Второто полувреме започна с хаос в играта на Славия от резултатната организация в Дунав Еконт. Достигна се до разлика в полза на Дунав Еконт на моменти до 27 точки. Даниел Пейдж завърши със 17 борби. През четвъртата четвърт Славия отстъпи безспорно пред класата на Дунав Еконт и срещата завърши с разлика от 37 точки за крайното 85:48.

Източник: Sportal.bg