Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Дунав 2007 обръща Овергаз от минус 24 точки в последната част
Автор: Екип Ruse24.bg 10:38 / 08.12.2008Коментари (0)532
© Ruse24.bg
Отборът на Дунав 2007 сътвори истинско чудо и победи с точка разлика 87-86 гостуващия Овергаз в мач от седмия кръг на А група - мъже. Победата в никакъв случай не е изненада, но като се има предвид, че гостите имаха преднина от 24 точки 8 минути преди края може да се счита за такава. Овергаз водеше със 77-53 в началото на последната чевърт и всичко вървеше към тяхна убедителна победа. От този момент до края те се сринаха, а домакините водени от Ивайло Касабов направиха почти невъзможен обрат и спечелиха мача.

Точно 5 минути преди края играчите на Росен Барчовски губеха със 64-80, а минута по-късно след серия от 8-0 разликата падна до 72-80. Атаките на гостите не успяваха, а 3.18 преди финалната сирена след поредните наказателни удари от Касабов домакините се доближиха до само 6 точки - 74-80. Ивайло Василев от Овергаз направи резултата 74-82, но Дунав 2007 с нова серия от 9 поредни точки излезе напред с 83-82 при оставащи 55 секунди преди края. Двата тима си размениха по една неуспешна атака, а 23 секунди преди края Иво Захра вкара два наказателни удара за 83-84 в полза на Овергаз. 18 секунди оставаха, когато Касабов от своя страна също бе фаулиран и отбеляза два наказателни за 85-84. Последва нов фал на домакините и 16 секунди преди края току що влезлият Александър Христов застана на линията за наказателни удари. Младокът обаче не трепна и реализира и двата за 85-86. Накрая отново Касабов бе фаулиран и 4 секунди преди края сложи точка на спора с нови два успешни наказателни удара за 87-86.

Касабов изпълни 26 наказателни удара в срещата (17 успешни) и завърши с 32 точки, 4 борби и 4 асистенции. 16 точки добави Калоян Костов, а 13 реализира Владимир Николов "Фифти", който добави също 8 борби и важен "чадър" в последните секунди на двубоя. За Дунав 2007 не игра основният плеймейкър Кристиян Борисов, който през седмицата получи частично разкъсване на връзки в глезена и ще почива принудително около 1 месец.

Играчите на Дунав 2007 застанаха на линията за наказателни удари 43 пъти, но успяха само в 28 от тях. Цели пет състезатели на Овергаз напуснаха за по 5 лични нарушения, а един от тях завърши мача с 4. Отборно бяха свирени 30 фала срещу гостите от София.

След като пропусна срещата от миналия кръг с Балкан, днес Венцислав Петков вкара най-много за Овергаз - 18 точки, а освен това хвана и 6 борби преди да напусне за 5 фала. Ивайло Василев, Петьо Иванов и Михаил Танев се отчетоха с по 16 точки.

Дунав 2007 се изкачи на четвърто място с актив от 4 победи и 3 загуби, а следващата седмица играчите на Росен Барчовски имат шанс да запишат нов успех, трети пореден срещу Берое в Стара Загора.

От своя страна Овергаз дели 5-7-мо място с отборите на Славия Термострен и НСА с три победи от седем кръга. Младите таланти на школата на Овергаз имат шанс да прекъснат серията от две поредни загуби следващата неделя, когато гостуват на Спортист в Своге в последен мач за календарната 2008 година. Припомняме, че срещата им с Берое от деветия кръг бе преместена след Нова година и ще се играе на 25-и януари 2009.

Източник: bulgarianbasket.com