Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Титла и още 5 медала от Европа за каратеките от "КАМАЕ"
Автор: Екип Ruse24.bg 10:10 / 09.12.2008Коментари (0)658
Момчетата и момичетата на създадения само преди малко повече от година русенски клуб "КАМАЕ" приключиха годината по знаменателен начин с 6 медала от европейското първенство по карате - шотокан в румънския град Орадея. Мария Димова стана шампионка при децата от 12 до 13 години в категория до плюс 55 килограма, а Ирика Георгиева и Габриела Манджарова се поздравиха със сребърни отличия съответно в групите от 12 до 13 и от 16 до 18 години. Адрияна Манджарова /10 - 11/, Тодор Събев /16 - 18/ и Живко Сираков /16 - 18 години/ завършиха с бронз в своите категории.

Събев участва и в отборното състезание, като допринесе за титлата на българския национален състав. Габриела пък помогна на държавния тим при дамите да заеме втора позиция в крайното класиране. И двамата застанаха срещу по - големи като възраст от тях каратеки, но останаха непобедени.

Всички медалисти от "КАМАЕ" са възпитаници на русенското спортно училище. Техни треньори са Иван Манджаров и Борислав Кисев.

Източник: в. "Утро"