Спортните новини: Днес (5) | Вчера (2)
Дунав падна от Левски и приключи с Купата на България
Автор: Екип Ruse24.bg 18:36 / 15.12.2017Коментари (0)3437
© Ruse24.bg
Дунав приключи участието си в турнира за Купата на България. "Драконите" загубиха от Левски с 0:2 в четвъртфинален двубой, който се игра на градския стадион в Русе. Мапуку и Кабрал вкараха за гостите още през първото полувреме.

Това бе и последен мач за възпитаниците на треньора Малин Орачев за 2017 година.

Резултатът бе открит в 23-ата минута. Милош Цветкович центрира в наказателното поле на Дунав, където Милчев допусна много груба грешка, тъй като не успя да изчисти топката и тя попадна в Жуниор Мапуку. Конгоанецът овладя топката, обърна се сам срещу Антонов и го разстреля за 0:1.

В самия край на първата част Левски удвои преднината си след много груба грешка в отбраната на русенци. Ларин не успя да изчисти топката и я изпрати в краката на Димов, откъдето тя попадна в Жерсон Кабрал, а той отблизо не пропусна да реализира - 0:2.

В 54-ата минута Божидар Митрев бързо с ръка подаде към Мапуку. Той направи бърз пробив, премина между двама футболисти на Дунав и нахлу в наказателното поле на домакините, след което стреля покрай Антонов, но топката се спря в десния стълб на неговата врата.