Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Дунав падна с 0:2 от Миньор Раднево, шансовете за елита нулеви
Автор: Екип Ruse24.bg 17:24 / 14.03.2009Коментари (0)876
© Ruse24.bg
Шансовете на Дунав Русе да направи чудо и през пролетния полусезон да достигне второто място се стопиха след днешната загуба с 0:2 от Миньор в Раднево. Русенци трябваше да спечелят почти всички срещи през полусезона, за да достигнат до баража в Източната "Б" група, а загубата като гост от непретенциозния тим на Миньор направи шансовете илюзорни.

Срещата започна добре за Дунав, но тежкия кален терен попречи на тима да разгърне потенциала си. До десетата минута домакините успяха да направят няколко атаки, а след това инициативата премина в Дунав. До реални голови ситуации обаче не се стигна. Първото полувреме завърши скучно, като единственото запомнящо се е жълтият картон на Илиян Памуков.

Втората част започна добре, като Дунав имаше шанс да изпълни пряк свободен в близост до вратата на Миньор. От центрирането обаче не се получи нищо. В ответната атака домакините откриха резултата - 1:0. Голът вкара Здравко Тодоров. Десетина минути по-късно, в 58-ата минута, домакините отново опитаха опасен удар, но Александър Димов спаси. В 82-ата минута интригата в мача приключи след втори гол за Миньор. Този път голмайстор беше Георги Куртев. При такъв резултат -2:0 завърши и мача.