Шест приза за клуб "Приста" в международния турнир по автомоделизъм в зала
Автор: Екип Ruse24.bg 14:44 / 06.04.2009Коментари (0)395
©
Момент от откриването на турнира
Спортен модел клуб "Приста"- Русе беше домакин за първи път на международен турнир по автомоделизъм в зала. Състезанието се проведе от 3 до 5 април под егидата на кмета Божидар Йотов и със съдействието на Община Русе. Участваха 36 състезатели от България (в това число 5 деца) и 10 от Румъния.

През първия ден участниците имаха възможност да тренират и настроят своите автомомодели. В съботния ден по време на 50 квалификационни старта разделени в 10 групи бяха определени стартовите позиции за финалните стартове в неделя. След всичките 22 финални старта през последния ден най-добрите състезатели завоюваха призовите места в 5 различни класа.

При много силната конкуренция, състезателите на СМК "Приста" се представиха много добре и грабнаха 6 приза както следва: при децата Дамян Веселинов зае 2-ро място, а най-малкият участник на турнира Антон Йотов (5г) зае почетното 5-то място. В клас 1:10 Super Stock (клас с ограничена мощност на мотора) - Страхил Димитров зае 3-то място, а Траян Манолов - 5-то. В майсторския клас 1:10 Electric Touring (без ограничение на мощността на мотора) - Тодор Томов се пребори за 3-то място. В най-атрактивната гонка 1:10 Electric Team (2 старта с обща продъжителност 48мин) - тандемът Свилен Манев и Тодор Томов се пребори за 2-ро място изоставайки само с 2 обиколки след водачите.

Турнирът протече при отлична организация, с много емоции, добро настроение и спортсменски дух.